Krížová cesta pre mladých na Kvetnú nedeľu

04.04.2020 22:35

 

Kvetná nedeľa je nedeľou mladých. 

Je to tak už v roku 1985, kedy Svätý Otec Ján Pavol II. vyhlásil Kvetnú nedeľu za Svetový deň mládeže. Vo viacerých diecézach a eparchiách sa práve na Kvetný víkend konajú stretnutia mladých s biskupmi či stretnutia pre mladých organizované rôznymi kresťanskými spoločenstvami. 

Dobrým zvykom v našej farnosti počas posledných rokov býva, že pobožnosť Krížovej cesty na Kvetnú nedeľu patrí práve mladým a doprevádzajú ju slovom i spevom. Nakoľko to tento rok nie je možné, prinášame Vám aspoň v takejto digitálnej forme Krížovú cestu pre mladých so zamysleniami pri jednotlivých zastaveniach. Pozývame (nielen) mladých, aby sa na chvíľu stíšili a našli si čas na súkromnú pobožnosť Krížovej cesty.

 

KRÍŽOVÁ CESTA (formát pdf)